• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Nowoczesne preparaty i techniki w leczeniu stomatologicznym

 • Żyjemy w czasach nieustannego postępu technicznego. Innowacyjne rozwiązania poprawiają jakość leczenia w niemal każdej dziedzinie medycyny, również w stomatologii.

  Leczenie zębów staje się coraz łatwiejsze i przede wszystkim skuteczniejsze dzięki wysokiej jakości urządzeniom i różnego rodzaju preparatom wykorzystywanym przy zabiegach. Częstym zabiegiem wykonywanym przez lekarzy dentystów, który zarazem zazwyczaj wiązał się z dużym ryzykiem, jest leczenie kanałowe zębów. Zabieg endodoncji wymaga ogromnej precyzji i wiedzy osoby go wykonującej. Tradycyjne metody leczenia kanałowego czasami skutkują szeregiem powikłań oraz wiążą się z krótkotrwałym działaniem.

  Dlaczego leczenie kanałowe sprawia tyle problemów? Systemy nerwowe zębów są bardzo rozległe, a w związku z tym ich dokładne czyszczenie może być trudne. Popularna igła i strzykawka bywają zawodne, w dodatku istnieje bardzo duże ryzyko przedostania się toksycznego płynu czyszczącego do jamy ustnej Pacjenta.

  Aby uniknąć wszelkich powikłań i niepowodzeń w leczeniu endodontycznym, wielu stomatologów oferuje w swoich gabinetach leczenie kanałowe za pomocą bardziej nowoczesnych urządzeń. Do takich należy na przykład system irygacyjny NANOTEC ENDO, który płucze kanały jednocześnie podając płyn i odsysając go. Wszelkie zagrożenia związane z wyciekiem płynu zostają wyeliminowane, a leczenie kanałowe staje się bardziej komfortowe zarazem dla Pacjenta, jak i lekarza przeprowadzającego zabieg.

  Głównym etapem leczenia kanałowego jest płukanie nerwów zęba. Najpopularniejszym płynem płuczącym jest podchloryn sodu. W połączeniu z innymi zazwyczaj używanymi preparatami może tworzyć nierozpuszczalne związki chemiczne, które pozostają na nerwach zęba. Ponadto po wydostaniu się do jamy ustnej Pacjenta mogą mieć negatywny wpływ na jego zdrowie ze względu na żrący charakter. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest stosowanie do płukania nerwów specjalnego preparatu Nanocare Plus, który powstał na bazie srebra i złota, które po dokładnym wypłukaniu pozostają w kanałach zębowych. Połączenie takiego rodzaju preparatów z nowoczesnymi narzędziami, takich jak NANOTEC ENDO zapobiega występowaniu powikłań i zwiększa komfort zabiegu.

  Zanim jednak lekarz rozpocznie leczenie kanałowe,  nowoczesna technika umożliwia mu dokładną diagnozę pacjenta. Radiografia cyfrowa, rentgen czy tomografia komputerowa pomagają precyzyjnie zaplanować przebieg wykonywanego zabiegu. Coraz bardziej popularne przy wykonywaniu zabiegów endodntycznych, jest korzystanie z mikroskopu. Pomaga on ocenić dokładnie rozległość stanu zapalnego oraz specyfikę unerwienia. W ocenie długości nerwów pomocne również są endometry.

  Leczenie kanałowe, które czasami wiązało się z ryzykiem powikłań, w tej chwili już nie niesie ze sobą komplikacji. Dzięki nowoczesnym systemom irygacyjnym wykorzystywanym do płukania korzeni zębów, leczenie kanałowe jest dużo bardziej bezpieczne i mniej toksyczne.

  Więcej na temat nowoczesnego leczenia endodontycznego: www.borczyk.pl
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *