• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Mamy pomysł na niezwykłą bajkę

 • W jednym z najpopularniejszych polskich serwisów finansowania społecznościowego – PolakPotrafi.pl, trwa kampania, której celem jest zebranie funduszy na wydanie pierwszej na rynku bajki modułowej – takiej, w której dziecko może samodzielnie decydować o kolejności zdarzeń. Bo właściwie niby dlaczego bajki muszą mieć zawsze ten sam początek i zakończenie?

   ilustr2

  Bajka modułowa to zupełnie nowy sposób spojrzenia na bajkę dla dzieci. Z 30 ilustrowanych kart, na których zamieszczone są jej fragmenty, dziecko może w dowolny sposób układać bajkę, decydując nie tylko o tym, jaki będzie początek czy zakończenie historii, ale również dobierając poszczególne wydarzenia, które spotkają bohaterów. To sprawia, że maluch staje się nie tylko odbiorcą, ale również współautorem bajki, a przy tym doskonale rozwija swoją kreatywność, spostrzegawczość czy umiejętność łączenia elementów w całość.

   

  Inspiracji do stworzenia bajki modułowej, dostarczył mój synek, który często w opowiadanych lub czytanych historiach uwielbiał dodawać różne szczegóły, czasem po to, by przekonać się, co opowiem dalej, a czasem, by po prostu jeszcze przez chwilę nie pójść spać – mówi Katarzyna Zych, autorka pomysłu na bajki modułowe BookBox. – Zauważyłam, że taka możliwość ingerowania w przebieg historii budzi ogromną ciekawość dziecka, ale pomysł na bajkę modułową pojawił się dopiero wówczas, gdy pewnego dnia narysowaliśmy wraz z synkiem kilka osobnych rysunków i na ich podstawie zaczęliśmy opowiadać bajkę zmieniając ich kolejność. Okazało się, że taka forma „zabawy” bajką, jest dla dziecka bardzo angażująca, a przy tym fenomenalnie pobudza wyobraźnię.

  foto

   

   

  Spontaniczna zabawa zmieniła się w konkretny pomysł do realizacji. Powstała treść pierwszej bajki modułowej zatytułowanej „Momo i Kiki”, opowiadającej o dwóch smokach, które wyruszają w świat, doświadczając wartości wspólnej zabawy, przyjaźni i współpracy. Założeniem było to, by bajka niosła za sobą pozytywne emocje. Tworzyliśmy ją wraz z synkiem wspólnie, zresztą to on nadał imiona obu smokom – dodaje Katarzyna Zych. Przygotowania do stworzenia bajki trwały kilka miesięcy. Ilustracje, korekta, wykonanie prototypów, ale i również zgłoszenie patentowe samej formy bajki modułowej wymagały czasu.

   

  Obecnie w ramach trwającej do 10 marca br. kampanii crowdfundingowej zbierane są środki, dzięki którym zostanie wydana bajka. Z projektem całym projektem można zapoznać się na: www.polakpotrafi.pl/projekt/book-box

  O bajkach modułowych i smokach opowie więcej:

  Katarzyna Zych

  tel. 733 379 322, 668 168 941, e-mail: bajubaju@bajkopis.pl
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *