• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Jak dobrać dziecku buty na lato – mini poradnik

 • Obuwie jest niezbędnym elementem garderoby każdego człowieka. Zazwyczaj zakup nowych butów sprawia nam dużo radości, jednak wybór ich dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Szczególnie latem, gdy maluchy sporo czasu spędzają na dworze, powinny być zaopatrzone w jakościowe oraz komfortowe buty. Takie znaleźć możemy w hurtowni obuwia dziecięcego. Stopy małych dzieci są bardzo delikatne i wciąż się rozwijają, dlatego warto poznać kilka cennych wskazówek, które ułatwić mogą zakup odpowiednich butów.

  Rozmiar to podstawa

  Mierząc własne buty od razu wiemy, czy są one za małe lub za duże. Nieraz trudno jest określić, czy buty dziecka są dobrze dopasowane do stopy. W razie wątpliwości zawsze możemy skorzystać ze specjalnych miarek dostępnych w sklepach obuwniczych, by dziecko mogło swobodnie biegać po dworze oraz spacerować. Kupując sandały z hurtowni obuwia dziecięcego musimy pamiętać o tym, żeby buty nie były ani za małe, ani za duże. Stopa powinna w całości leżeć na bucie. Warto wybrać taki rozmiar, by z przodu oraz z tyłu znajdowało się odrobinę miejsca. Wówczas stopa nie będzie ocierała się o ostre krawędzie. Gdy kupujemy obuwie przez stronę internetową, powinniśmy wcześniej zmierzyć dziecku stopę miarką. Należy mierzyć stopę od pięty, aż do czubka największego palca.

  Elastyczna podeszwa buta

  Rozmiar to jednak nie wszystko. Dziecko ma odczuwać komfort podczas chodzenia, dlatego ważne jest, by buty zginały się w odpowiednich miejscach. Podeszwa butów powinna być więc miękka oraz elastyczna. W wielu sandałkach podeszwa wykonana jest z jakościowego materiału EVA lub z gumy kauczukowej. Hurtownia obuwia dziecięcego również posiada w swoim asortymencie obuwie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Takich informacji zasięgnąć możemy ze stron internetowych, w których do każdego sprzedawanego produktu, dołączony jest opis. Na podeszwach mogą zostać umieszczone specjalne nacięcia, które dodatkowo ułatwiają zginanie się podeszwy.

  Kształt buta

  By dziecko czuło się bezpiecznie oraz stabilnie, warto wybrać modele z pełną piętą, szczególnie dla najmłodszych. W trakcie zabaw na dworze bardzo łatwo o jakąkolwiek kontuzję, tym bardziej należy zatroszczyć się o buty, które będą utrzymywać stopę oraz ją chronić. Nieprawidłowo dopasowane obuwie może nie tylko być niestabilne, ale również ranić stopę dziecka, która będzie się obcierać, a nawet powodować różne zniekształcenia. Hurtownia obuwia dziecięcego, w trosce o zdrowie małych dzieci, posiada w swoim asortymencie buty jakościowe oraz gwarantujące bezpieczeństwo.

  Trwałe zapięcia

  Aby buty dobrze trzymały się stopy, muszą posiadać dobre zapięcia. Rzepy są niezwykle popularne, jednak bardzo łatwo się odpinają. Rzepy mają też swoje zalety. Dzieci, które samodzielnie zakładają sobie buty, szybko włożą sandałki z rzepami i dopasują je do swojej stopy. Jest to szczególnie przydatne  w przedszkolach, gdzie maluchy stają się coraz bardziej samodzielne.  Hurtownia obuwia dziecięcego taka jak ta: https://ehurt.eu/pol_m_Obuwie-dzieciece-232.html prezentuje również inne opcje zapięcia, dostępne są tam buty np. zapinane na klamerki.
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *