• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Biust matki karmiącej – jak o niego dbać?

 • Większość młodych matek boryka się z wieloma problemami generowanymi przez ich własne, ulegające nagłym zmianom ciało. Po porodzie największy problem dotyczy piersi, które mają zapewniać narodzonemu dziecku pokarm, a jednocześnie mogą powodować ból czy dyskomfort związany z ich nagle powiększonym rozmiarem.

  W tym przypadku jednak nie wszystkie biustonosze na duży biust sprawdzą się tak samo dobrze, bo w zwłaszcza w okresie połogu matki dbają przede wszystkim o komfort i możliwość karmienia dziecka, a niekoniecznie o wygląd dekoltu. O piersi matki karmiącej trzeba jednak odpowiednio dbać, aby zarówno pobudzać laktację, jak również zapobiegać rozmaitym schorzeniom czy nieestetycznemu wyglądowi.

  Biustonosz czy bez?

  Przede wszystkim warto rozwikłać raz na zawsze odwieczne pytanie młodych matek – czy nosić w ogóle biustonosz w okresie karmienia, czy jest to zbędne? Oczywiście warto nosić i jest to spowodowane nie tylko komfortem matki – m.in. mniejszym obciążeniem kręgosłupa – ale również troską o wygląd piersi po zakończeniu karmienia. Warto zaznaczyć, że biustonosze na duży biust muszą być jednak wygodne i zwykle w okresie karmienia u młodych matek sprawdzają się przede wszystkim naturalne, bawełniane biustonosze miękkie, do których można włożyć m.in. wkładki laktacyjne. Brak biustonosz szybko da się we znaki kręgosłupowi i znacznie utrudni powrót piersi do ładnych kształtów po okresie karmienia.

  Jak dobrać stanik?

  Przede wszystkim biustonosze na duży biust dla matki karmiącej dobiera się w charakterystyczny sposób, kierując się nie tyle estetyką, co po prostu komfortem oraz łatwością ich zdejmowania w celu nakarmienia dziecka. Klasyczne biustonosze na duży biust są zwykle wykonane z miseczek usztywnianych, aby dobrze trzymały i zbierały biust. W przypadku karmienia lepiej sprawdzą się biustonosze o miseczkach miękkich, które będą bardziej komfortowe dla samej matki. Co więcej, powinny być one odpinane z przodu – zwykle na wysokości właśnie połączenia miseczki z ramiączkiem – aby ułatwiać szybki dostęp do piersi w czasie karmienia. Sprawdzą się tutaj szczególnie szersze ramiączka, która będą łatwiej utrzymywały duże piersi i nie będą wżynały się boleśnie w skórę ramion.

  Dobranie odpowiedniego biustonosza na duży biust to nie tylko kwestia wygody czy dbania o estetykę piersi w przyszłości. Źle dobrany biustonosz może powodować tworzenie się zatorów w przewodach mlekowych, co sprawia, że pierś boli i jest zaczerwieniona. Powtarzające się problemy mogą doprowadzić nawet do stanu zapalnego w piersi.
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *