• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Atrakcyjne zabawki dla najmłodszych

 • Szmaciane laleczki, drewniane figurki, czy koniki na biegunach były do niedawna jedynymi zabawkami, jakimi bawili się dzieciaki. Starsze pokolenia najczęściej miło wspominają okres dzieciństwa, choć obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ciekawszych i bardziej oryginalnych zabawek dla dzieci. Dużą różnicą jest wprowadzenie zabawek edukacyjnych, które wspomagają prawidłowy rozwój dziecka, ponadto korzystać mogą z nich już najmłodsze maluchy. Dla przykładu – maty edukacyjne przeznaczone są już dla niemowlaków.

  Zabawki wiecznie modne

  Istnieją od wielu lat modele zabawek, które nigdy się dzieciom nie nudzą. Nasze prababcie, babcie, mamy i także my sami bawimy się dotąd laleczkami, samochodami, czy klockami. Różnią się tworzywem, wykonaniem, dbaniem o detal. Jednak sama forma pozostaje niezmienna. Zabawki dla dzieci, które cieszą się dużą popularnością od lat to także urocze pozytywki dla starszych maluchów oraz grzechotki dla najmłodszych dzieci. Do zabawek wiecznie modnych zaliczyć należy również pociągi, czy domki dla lalek. One cieszyły od zawsze nie tylko dzieci, ale też rodziców.

  Zabawki edukacyjne

  Jest to stosunkowo nowa grupa zabawek dla dzieci, choć ich liczba jest bardzo duża. Wśród nich znajdują się wszystkie akcesoria dla dzieci grające, mówiące, dzięki którym uczyć się można alfabetu lub liczb, czy też odgłosów zwierzęcych. Wspomniane już maty edukacyjne również spełniają ważną rolę. Wspomagają one proces poruszania się, rozciągania, patrzenia i słuchania. Zabawki dla dzieci muszą być zawsze dobierane do wieku, szczególnie te edukacyjne. Na każdym etapie rozwoju warto wspomagać coś innego. Bardzo przydatne mogą okazać się pchacze, które podtrzymują zaczynającego chodzić malucha, czy też puzzle, uczące zdolności manualnych.

  Zabawki do kąpieli

  Wiele dzieci dokazuje podczas kąpieli. Dlatego warto odciągnąć ich uwagę od wykonywanych czynności i zająć ich zabawą. Poza tym, kąpiel często kojarzy się dzieciom właśnie z zabawą. Gumowe i piszczące kaczuszki od lat cieszą się powodzeniem. Obecnie gumowe zabawki, które wykorzystujemy w wannie przybierać mogą różną postać. Zabawki dla dzieci, które służą podczas kąpieli muszą być wykonane z trwałego materiału. Najczęściej jest to guma oraz plastik. Bardzo często są to statki z dodatkowymi funkcjami, pistolety wodne, a nawet duże plastikowe klocki. Interesujące dla najmłodszych mogą być także maty antypoślizgowe.
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *