• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  Akcesoria niezbędne do wykonania profesjonalnego makijażu

 • Aby wykonać pełny, profesjonalny i dobrze prezentujący się makijaż, należy dysponować odpowiednimi przyrządami i narzędziami. Bez nich nawet podkreślenie oka nie byłoby możliwe, gdyż przy tym zabiegu należy zastosować albo rzęsy mink, albo po prostu wybrany tusz do rzęs. W co zatem powinna zainwestować każda kobieta, która codziennie chciałaby wykonywać sobie pełny make-up?

  Artykuły służące do podkreślania rzęs

  Jednym z niezwykle przydatnych narzędzi jest popularna teraz zalotka. Pozwala ona na podkręcenie rzęs i utrzymanie ich w odpowiednim stanie. Warto ją mieć, tym bardziej że kosztuje niecałe dziesięć złotych. Aby jednak zawsze działała idealnie, należy regularnie wymieniać znajdujące się w niej gumki. Najlepiej zatem od razu zainwestować w zestaw z wymiennymi końcówkami. Ważne jest również to, by taką zalotkę zastosować na samym początku, jeszcze przed pomalowaniem oczu czy przyklejeniem rzęs mink. W przeciwnym wypadku włoski mogłyby po prostu wypaść, połamać się lub ulec zniszczeniu.

  Aby spojrzenie nabrało jeszcze większego wyrazu, warto też zainwestować w porządny tusz do rzęs. Nie może on kosztować kilku złotych, więc jego cena powinna wynosić przynajmniej 30 zł. Tusze mają różnorodne działanie – niektóre działają niemalże tak jak zalotka, inne pogrubiają włoski i zmieniają ich barwę na głęboką czerń. Warto przetestować różne ich rodzaje, następnie wybierając dla siebie najlepszy artykuł.

  Artykuły służące do podkreślania ust

  Chociaż to oczy są zawsze zauważalne na samym początku, już w momencie, gdy widzi się drugą osobę, usta także odgrywają ważną rolę. Mając więc już rzęsy mink, można zająć się właśnie nimi. Najważniejsze jest to, by dbać o nie codziennie, pielęgnując je specjalnymi balsamami nawilżającymi bądź olejkami o odpowiednich właściwościach. Chcąc natomiast zmienić ich kontur, nie trzeba wcale decydować się na operację plastyczną – równie dobrym działaniem wykazują się specjalistyczne przyrządy czy preparaty kosmetyczne. Zazwyczaj delikatnie mrożą wargi, aby po chwili zaczęły się naturalnie powiększyć. Efekt utrzymuje się przez kilka godzin.

  Na powiększone delikatnie usta, można już nałożyć ulubioną pomadkę, błyszczyk bądź szminkę. W tym sezonie najmodniejsze są odcienie matowe, nie zawierające żadnych drobinek czy brokatu. Aby równomiernie nanieść je na obie wargi, najlepiej wspomóc się specjalnym pędzelkiem. Z jego obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczone kobiety, które dopiero zaczynają eksperymentować ze swoim makijażem.

  Pozostałe akcesoria

  Oczywiście wśród wszystkich sztucznych rzęs mink, pogrubiających tuszy czy powiększających usta szminek można znaleźć również inne akcesoria i narzędzia. Tak naprawdę każdego sezonu w drogeriach i sklepach kosmetycznych pojawiają się pewne nowości, zazwyczaj interesujące i przydatne. Warto więc od czasu do czasu sprawić sobie mały prezent, kupując jeden z tych wyrobów i testując go podczas wykonywania codziennego makijażu. Dzięki dodatkowym akcesoriom stanie się on bardzo profesjonalny.

   
 • Jedna odpowiedź do “Akcesoria niezbędne do wykonania profesjonalnego makijażu”

  1. Karolina Wojciechowska napisał(a):

   Świetny pomysł dla każdej mamy, moim pomysłem są jeszcze dobranie butów https://zoio.pl/obuwie/szpilki takich jak te. Przecież nadal jesteśmy kobietami. Powinniśmy być piekne!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *