• Tel.: 696 083 871  biuro@fundamenti.pl
 • reklama_750_120

 • Menu

  10 dodatków inspirowanych naturą, które musisz mieć w domu

 • Swiecznik-Zahira-drewnoNatura to nie tylko nieskończenie wiele inspiracji, lecz także źródło najlepszych materiałów, jakie człowiek może wykorzystać w procesie twórczym. Dekoria.pl radzi, jak dzięki odpowiednim dodatkom wprowadzić do aranżacji świat niepowtarzalnej przyrody.
  Drewniane dodatki, zwłaszcza te powstałe w wyniku recyklingu, mają swoją tajemnicę. Drewno to materiał, który żyje – przez bardzo długo zachowuje swoje właściwości, choć zmienia barwę, nierzadko swój kształt. Właśnie dlatego jest to jeden z ulubionych materiałów rzeźbiarzy, budowniczych i dekoratorów wnętrz.
  Materiały pochodzenia naturalnego – takie jak len, żywica czy masa perłowa – to jakość sama w sobie, dlatego dobrze jest wybierać wykonane z nich sprzęty do własnego domu. Właśnie takie dodatki oferuje Dekoria.pl.
  1. Misa Baru
  Jest niepowtarzalna, nie tylko ze względu na unikatowy układ słojów, lecz także dlatego, że wyszła spod ręki rzemieślnika. Wykonana z egzotycznego drewna tekowego będzie pasować do wnętrz kolonialnych i rustykalnych.
  2. Figura Buru
  Ta rzeźba również została zrobiona ręcznie. Do jej wykonania użyto teczyny, drewna pochodzącego z Azji. Figura przedstawia indonezyjską kobietę, tematyka łączy się więc z krajem pochodzenia materiału. To oryginalny i intrygujący dodatek, który przykuje uwagę każdego.
  3. Rzeźba Batanta
  Drewno tekowe (czyli wspomniana teczyna) jest z jednej strony bardzo trwałe (używa się go m.in. do budowy statków), z drugiej – bardzo plastyczne. Przez bardzo długo zachowuje swoje właściwości, co sprawia, że chętnie sięgają po nie rękodzielnicy. Mozolnie wycinane żłobienia nadają rzeźbie niepowtarzalny charakter.
  4. Dekoracja Kabaena
  Wykonana z korzenia egzotycznego drzewa i szkła dekoracja to zręczne przełamanie chropowatej faktury drewna gładką powierzchnia sterylnego szkła. Sprawdzi się jako ozdoba lub też jako wazon.
  5. Lampion Hemming
  Naturalne światło zamiast tego sztucznego? Wystarczy odpowiedni drewniany lampion z grubym sznurem, aby rozświetlić wnętrze i nadać mu przytulny charakter.

  6. Drewniany świecznik
  Dla uzyskania podobnego efektu czasem wystarczy jedynie gustowny świecznik. Wykonany z naturalnego materiału, czyli drewna, umili każdą kolację.
  7. Obrus lniany
  Len to szlachetna i bardzo ceniona tkanina, znana już kilka tysięcy lat p.n.e. Materiał wykonany z lnu jest antybakteryjny, antyalergiczny i przewiewny. Obrus utkany w stu procentach z lnu, bez syntetycznych domieszek, to dobry sposób na wprowadzenie pod swój dach prawdziwego oblicza natury.
  8. Naczynia z masy perłowej
  Naturalnym i bardzo atrakcyjnym wizualnie materiałem, z którego wytwarza się m.in. naczynia, jest masa perłowa, pozyskiwana z macicy perłowej. Doskonale wygląda w połączeniu z laką, czyli żywicą z azjatyckiego drzewa sumaka lakowego.
  9. Obraz z naturą w roli głównej
  Świat przyrody był od zawsze inspiracją dla człowieka – rzeźbiarze, malarze i poeci próbowali odwzorować w swoich dziełach doskonałość natury. Obraz na ścianie z pięknym pejzażem lub martwą naturą uczyni wnętrze bardziej swojskim i przytulnym, nade wszystko jednak – będzie za każdym spojrzeniem cieszyć oko.
  10. Patera w kształcie liścia
  Bujne kształty roślinne to bardzo wdzięczny motyw dla sztuki użytkowej. Naczynia wykorzystujące ornamenty występujące w naturze – jak choćby patera Kediri – stanowią świetne tło dla wszelkich dań.
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *